Logo Logo

Mezinárodní zkoušky z metodiky výuky angličtiny - TKT a Delta Module 1

Evropské centrum jazykových zkoušek je partnerem Cambridge English Language Assessment pro pořádání mezinárodních zkoušek z metodiky výuky anglického jazyka TKT (Module 1, 2, 3, CLIL, KAL, Young Learners a Practical) a Delta Module 1.

Přehled mezinárodních zkoušek z metodiky

TKT Module 1, 2, 3

TKT Module 1, 2, 3 je sada zkoušek určená zejména začínajícím pedagogům. Zatímco TKT Module 1 se soustředí na terminologii a koncepty jazykové výuky, TKT Module 2 na plánování výuky a TKT Module 3 pak na tzv. classroom management. Doporučená minimální jazyková úroveň nutná pro absolvování zkoušek TKT je alespoň B1. 

Jednotivé moduly zkoušky lze absolvovat samostatně v různých termínech anebo najednou v jednom dni (doporučeno).

Formát

  • Pouze písemná část, každý modul 1 hod. 20 min.

Odkazy

Přehled termínů a cen

 

 

Mezinárodní zkoušky z metodiky > TKT: CLIL

TKT CLIL ověřuje znalosti a dovednosti vyučujících nejazykových předmětů v cílovém jazyce. Tato zkouška je doporučena všem pedagogům, kteří vyučují metodou CLIL na základních a středních školách.

Formát

  • Pouze písemná část, každý modul 1 hod. 20 min.

Odkazy

Přehled termínů a cen

 

 

TKT: Young Learners

TKT: Young Learners je zkouška ověřující znalosti a pedagogické dovednosti nutné pro výuku dětí, a to zejména v primárním vzdělávání. Tato zkouška je doporučena všem pedagogům, kteří vyučují na prvních stupních základních škol.

Formát

  • Pouze písemná část, každý modul 1 hod. 20 min.

Odkazy

Přehled termínů a cen

 

 

TKT: KAL

Na základě rozhodnutí Cambridge English Language Assessment se zkouška TKT KAL (Knowledge About Language) globálně ruší počínaje rokem 2016. Poslední přípravné kurzy Evropského centra jazykových zkoušek k TKT KAL byly uzavřeny v červnu 2015. Vzhledem k ukončení vývoje této zkoušky Evropské centrum jazykových zkoušek další přípravné kurzy ani zkouškové termíny TKT KAL nenabízí. 

Delta Module 1

Cambridge English: Delta je jednou z nejnáročnějších a zároveň celosvětově nejuznávanějších pedagogických kvalifikací u zkušených vyučujících. Sestává ze tří modulů - Module 1 je zkouška z teorie, Module 2 je praktická část a Module 3 pak diplomová práce. Evropské centrum jazykových zkoušek disponuje oprávněním k pořádání zkoušky Delta Module 1.

Zkouška zahrnuje mj. témata z oblasti akvizice jazyka, jazykových problémů studentů, výukových přístupů a metodologie a hodnocení.

Formát

  • Pouze písemná část, dva 90 min. bloky s přestávkou 30 min.

Odkazy

Přehled termínů a cen
Scrollovat nahoru